Світовий банк проаналізує проєкти концесії українських вокзалів

Світовий банк проаналізує проєкти концесії українських вокзалів Фото: з відкритих джерел

"Є попередня згода від GIF (Global Innovation Fund) та Світового банку щодо проведення аналізу концесій залізничних вокзалів та мало діяльних станцій", — повідомила заступниця міністра інфраструктури України Олександра Клітіна, передає "Громадське". Об этом сообщает obkom.org.ua со ссылкой на СМИ.

Концесію залізничних вокзалів в Україні говорили ще за часів попереднього уряду. Зокрема, зазначалося, що першим вокзалом, який планують передати в управління приватним компаніям мав стати Київський центральний вокзал.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об’єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Крім цього, для управління вокзалами в межах Укрзалізниці планували створити окрему Вокзальну компанію. Вона має запрацювати до кінця 2019 року.

В "Укрзалізниці" повідомляли, що вокзали щороку приносять компанії 405 мільйонів гривень збитків. 3 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про концесію.

Нагадаємо, що за першу половину 2019 року "Укрзалізниця" зменшила свій кредитний портфель на 1 мільярд гривень.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/svitovyy_bank_proanalizuie_proiekty_kontsesii_ukrainskyh_vokzaliv_301427.html”

ТОП новости

Вход